برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

مربیگری کسب و کار به روش ژرمن ها

مربیگری کسب و کار به روش ژرمن ها

مربیگری کسب و کار
در طی بیست سال گذشته، مربیگری به عنوان یک صنعت خیلی محبوب در کسب و کار جایگاه خود را تثبیت نموده است. انواع گوناکونی از مربیگری از جمله: مربیگری در حوزه زندگی شخصی،مربیگری شغلی،مربیگری مدیران و حتی مربیگری مالی،حوزه‌های متنوعی هستند که به عنوان کاربردهای متنوع،از سرشاخه اصلی مربیگری منشعب شده‌اند. بسیاری اعتقاد دارند که مربیگری به مفهوم امروزی، به شدت تحت تاثیر مربیگری در ورزش قرار گرفته است. افراد تاثیر گذار زیادی از حوزه ورزش، مدل‌های مختلف و اثر گذاری را وارد این حوزه کرده و به پیشرفت این صنعت کمک شایانی نموده‌اند. البته بایستی در نظر داشت که دانش و تجربیات زیادی نیز از حوزه‌هایی از جمله مدیریت، آموزش، روانشناسی، جامعه شناسی و مردم شناسی وارد این حوزه گردیده و در تکامل مربیگری مثمر ثمر بوده‌اند.

مربیگری یک فرایند تعاملی و نتیجه گراست که هدف از اجرای آن تسهیل شرایط برای رشد فردی، بهبود عملکرد و یادگیری خود محور، و در سطحی عمیق تر افزایش توانمندی در حل مساله و بهبود اعتماد به نفس در فرد است. مهارت‌های یک مربی در برقراری یک ارتباط سازنده، گوش کردن موثر، پرسش گری اثربخش و تسهیل در فرآیند تعیین اهداف نتیجه گرا، شایستگی‌هایی هستند که یک مربی موفق را متمایز می‌نماید. به زبانی ساده، مربیگری درباره کمک به فرد برای رسیدن به راه حل مناسب در مقابل یک مساله بدون ارائه راهکار از سوی مربی می‌باشد. این فرآیند بر این اصل استوار است که فردی که با چالشی روبروست، بهترین گزینه ای است که می‌تواند برای مساله یا مشکل خود راه حل بیابد، شاید فقط کافی است یک مربی به او کمک کند تا موضوع را همه جانبه و از زوایای مختلفی نگاه کند. 

کسب‌و‌کار به سبک ژرمن‌ها!
تیم ملی فوتبال آلمان با درخشش خود در بازی‌های جام جهانی 2014 نشان داد موفقیت بدون برنامه‌ریزی به‌دست نمی‌آید. موفقیت این سیستم، حرف‌های بسیاری را در دل خود دارد و می‌تواند یک کلاس آموزشی به تمام معنا برای کسانی باشد که قصد دارند در کسب‌و‌کار خود به موفقیت برسند. در ادامه، به تعدادی از دلایل موفقیت آلمان‌ها که مدیران کسب‌ و‌ کار می‌توانند از آن درس بگیرند، اشاره می‌کنیم.

داشتن یک چشم‌انداز صریح کلید موفقیت است
در کسب‌و‌کارهایی که در آنها پیشرفت قابل توجه در بهره‌وری، کارایی و کیفیت می‌بینیم، در می‌یابیم آنها دارای چشم‌انداز واضح و‌ آشکار هستند که توسط خودشان تدوین و هدایت شده و درسراسر سازمان به اشتراک گذاشته شده است. چیزی که در بیانیه چشم‌انداز شرکت ذکر می‌شود، باید کاملا منطبق با نقش خاص و اهداف مجموعه باشد.

در کسب‌ و‌ کارهایی که در آنها پیشرفت قابل توجه دربهره‌وری، کارایی و کیفیت می‌بینیم، در می‌یابیم که آنها دارای چشم‌انداز واضح و‌ آشکار هستند که توسط خودشان تدوین و هدایت شده و درسراسر سازمان به اشتراک گذاشته شده است

 تمرکز بر هدف و تغییر سیستم سنتی
کسب و کارتان را همانند یک مسابقه فوتبال ببینید و سبک خود را انتخاب کنید. مدیرانی که تنها بر یک دسته محصولات یا توانمندی‌های خاص تمرکز می‌کنند، نسبت به دیگران که از شاخه‌ای به شاخه دیگر و از تکنیکی به تکنیکی دیگر می‌پرند، به پیشرفت قابل توجه‌تری می‌رسند. داشتن یک چشم‌انداز روشن برای موفقیت حیاتی است. همچنین نیاز است که آنها استعدادها را از طریق رتبه‌بندی همانند تیم آلمان توسعه دهند.
امید داشتن استراتژی نیست، اجرا مهم است. سرانجام اینکه موفقیت رایگان به‌دست نمی‌آیدو نیازمند سختکوشی و سرمایه‌گذاری است.

تداوم حمله
درفوتبال سیستم‌های مختلفی برای رسیدن به هدف اصلی که گل زدن و درعین حال دفاع برای گل نخوردن است، وجود دارد.  تیم‌های بسیاری را دیده‌‌ایم که پس از به‌دست آوردن موفقیت‌هایی در اول بازی برای حفظ آن رویکرد خود را به موضع دفاعی تغییر داده‌اند، اما در نهایت بازنده بوده‌اند.
کسب‌وکارها اغلب وقتی به موفقیت‌های اولیه‌ای دست می‌یابند، موقعیتی مشابه دارند و به جای آنکه بر گسترش آن موفقیت تمرکز کنند، اجازه می‌دهند که رقبا به آنها برسند و اغلب پس از اینکه در ابتدا موفقیتی را به‌دست می‌آورند، در نهایت شکست می‌خورند. بنابر این درس گرفتن از بازی فوتبال و تداوم حمله و حفظ موقعیت تهاجمی می‌تواند درسی باشد که مدیران کسب‌ و‌ کار از آن الهام بگیرند.


کوچینگ تیام
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار