برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

مزایای مربیگری سازمانی

مزایای مربیگری سازمانی

مزایای مربیگری سازمانی

در دهة اخیر ابزار مربیگری محبوبیت چشمگیری میان رهبران و کارکنان سازمان ها یافته است به طوری که سازمانها و کارکنانشان به مربیگری توجه زیادی کرده اند و منابع مادی مالی و انسانی زیادی را در آن سرمایه گذاری میکنند. امروزه حداقل نیمی از 1000 شرکت برتر و پیشرو دنیا مربیگری را به اشکال مختلف برای کارکنانشان فراهم می کنند. سازمانهایی مانند ناسا، وودافون و کوکاکولا از جمله سازمانهایی هستند که مربیگری را در فعالیت های آموزش نیروی انسانی خود قرار داده اند.

الف) مزایای فردی: مزایای فردی مربیگری را می توان در قالب دو مقوله ی ویژگی های درونی و ویژگی های بیرونی تقسیم بندی کرد. 
ویژگی های درونی : افزایش تعهد سازمانی،  افزایش احساس رضایت در کارکنان،  کاهش استرس، خود آگاهی افراد نسبت به قوت ها و کاستی های خود .

ویژگی های بیرونی:‌ جدا نکردن فرد از محیط کارش، بهبود تصمیم گیری ها، توانایی حل مسئله و ایجاد یادگیری مستقل. مربیگری به خود آگاهی افراد منجر می شود.

 مربیگری باعث می شود تا افراد خودشان را بهتر بشناسند، از ضعف ها و قوت های خود آگاهی یابند و خودشان را بهتر به سازمان معرفی نمایند که در نهایت، منجر به ایجاد انگیزه و احساس رضایت در آن ها می گردد.

مزیت مربیگری درسازمان این است که لازم نیست فرد از کارش جدا گردد، درواقع یادگیری در حین کاراست، بخاطر اینکه آموزش ها عملی و کاربردی است که دست یابی به اهداف را راحت ترمی کند ومی توان زمان زیادی را خرید.

 ب) مزایای سازمانی: می توان افزایش اثر بخشی آموزش ها، بهبود تعاملات و ارتباطات سازمانی و پر شدن شکاف میان حوزه ی نظر و عمل را برای این گروه در نظر گرفت. برجسته ترین این مزایا افزایش اثر بخشی آموزش ها است. مربیگری به اثر بخش تر شدن آموزش ها کمک می کند، یعنی مربیگری زمینه ای را ایجاد میکند که آموزشها اثربخش باشند و اثربخشی آموزشها در سازمان بالا رود وهزینه های اضافه آموزشی را یایین بیاید.مربیگری همچنین به بهبود تعاملات و ارتباطات سازمانی کمك میکند.

مزایای مالی سازمان عبارتند از : کاهش هزینه های آموزشی وتبدیل سازمان به سازمانی یویا و زنده.

در ارتباط با کاهش هزینه های اموزشی می توان بیان کرد: اگر منطقا به قضیه نگاه کنیم  می بینیم کوچینگ هزینه بر نبوده و  باعث کاهش هزینه های آموزشی می شود. کوچینگ روشی است که هزینه ها را کاهش می دهد چرا که آموزش حین شغل است ولازم نیست  فرد از شغل خود منفک شود و برای گذراندن دو ره ا ی به بیرون از سازمان برود.

 


 کوچینگ تیام
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب وکار