برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

ریشه مربیگری و کوچینگ از کجاست ؟

ریشه مربیگری و کوچینگ از کجاست ؟

در انگلیسی میانه، واژه "coche" به معنای "واگن یا کالسکه" بوده و ترجمه تحت الفظی "coach" (مربی)، وسیله ای است که یک شخص یا گروهی از افراد را از یک مکان به مقصد مطلوب می رساند.

 مربیگری امروزه یکی از سریع ترین حرفه های رو به رشد در جهان است و طبق برآوردها، 30 هزار مربی در جهان وجود دارد. مربیگری در اواسط سال 1980 میلادی توسط توماس لئونارد در ایالات متحده آمریکا ایجاد شد. از آن پس رشد و گسترش آن در بریتانیا، ژاپن، کانادا، استرالیا، سنگاپور، و نیوزیلند ادامه یافته است.

 با آنکه ارزش آن بیشتر و بیشتر و بصورت گسترده ای مورد تایید قرار گرفته است، شنیدن ایده های مختلف افراد درباره شمول (ترکیب) دقیق مربیگری جالب است. بنظر می رسد که بسیاری از افراد، مربیگری را با درمان و یا مدیریت پیوند داده و تصور می کنند که مربیگری، در رابطه با حل مشکلات آنها است و نه افزایش پتانسیل ایشان.

 همانند مربیگری ورزشی افراد می دانند که مربیگری حرفه ای در رابطه با رسیدن به اهداف است، اما هنوز گاهی اوقات پی نمی برند که چگونه این امر می تواند در زندگی خصوصی و حرفه ای آنها بکار برده شود. برای مثال نوع مربیگری که ارائه می نمایم در رابطه با یافتن وضوح، الهام و انگیزه برای پیش رفتن و حرکت از کلافگی به شیفتگی، از شک به اعتماد و از ترس به اطمینان است.

 مشغله فکری اصلی برای بسیاری از افراد این است که چگونه و چرا باید مربیگری را بررسی کرده و امتحان کنند. روند جالبی که ممکن است از آن مطلع بوده و یا نباشید این است که تعداد زیادی از سازمان ها و شرکت های بسیار موفق، شروع به بهره گیری از برنامه های مربیگری جهت بالا بردن امتیاز و رشد سازمانی خود نموده و یا قبلاً اقدام به استفاده از برنامه های مربیگری کرده اند.

 این سازمان ها، مزایای بلند مدت پشتیبانی و رشد مهمترین منابع شان که همان مجریان عالی رتبه شان(high performer)هستند

 را می دانند. اکنون کارکنانی که دارای عملکرد عالی هستند و نیز رهبران در حال ظهور و مدیران رده متوسط، به بررسی مربیگری انفرادی تشویق و ترغیب شوند. این به نوبه خود منجر به موفقیت سازمانی می شود و احساسات واقعی احترام، انگیزه و ارزش را می سازد.

 مربیگری مدیران سطح بالا شامل مرحله تغییر شغل (career)، نتیجه رسانی، اجرای پروژه، ارتباطات موثر و رهبری فردی می باشد.

 مربیگری اجرای پروژه (project coaching) بیشتر درباره قوی شدن در طرز مدیریت یک گروه برای دستیابی به موثرترین نتایج ممکن می باشد؛ مربیگری نتیجه بخشی (performance coaching) روی بالا بردن پتانسیل در بافتی خاص متمرکز بوده و مربیگری انتقالی (transitional coaching) متمرکز بر فرصت ها و تغییرات شغلی می باشد.

 از طرف دیگر مربیگری زندگی (life coaching)، گزینه رو به رشد دیگری است که افراد برای رسیدن سریعتر به تمایلات و اهداف شخصی خود بیش از روش های دیگر به آن گرایش دارند. مشابه مربیگری در امر تغییر شغل، مربیگری زندگی علاوه بر زندگی شخصی، بگونه ای طراحی شده است تا بتواند بطور موثری به مدیریت در حوزه های عملکرد تجربه شده به افراد کمک نماید.

 به عنوان یک مربی مدیران سطح بالا، ورود به حوزه مربیگری زندگی در حین کار همزمان با اهداف رهبری یا شغلی، متداول است.

مربیگری زندگی و مربیگری مدیران، هر دو برای کمک به افراد در سطوح مختلف، مناسب هستند. انواع مسائل و موضوعات معمول، عبارتند از شخصیت، ارزش ها، عقاید، رفتارها و نیز قابلیت ها.

 یکی از خوانندگان مجله FORTUNE در آمریکا می گفت: "با اصرار کارفرمای خود، در حالیکه فریاد می زدم و پای خود را به زمین می کوبیدم وارد تجربه مربیگری شدم. چشمانم به طرز عجیبی باز شدند. دیگر وارد جزئیات سخت و ترسناک عادت های بد مدیریتی که بدون اندیشیدن در طول دوره کاری 14 ساله ام پیدا کرده بودم نمی شوم – اما خواهم گفت که بخاطر طی 12 هفته دوره فشرده مربیگری، اخیراً 3 بار ارتقاء مقام اداری پیدا کرده ام.”

 منبع: icoachcommunity


کوچینگ تیام
شرکت دانش بنیان رشد فرد و کسب و کار