برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

مربیگری در کسب و کار

مربیگری در کسب و کار

مربیگری کسب وکار و هدایت در تجارت , حرفه ای جدید در کسب وکار میباشد که بیش از دو دهه از پیدایش آن نمیگذرد، با این وجود به دلیل میزان تاثیر گذاری فراوان آن در رشد صنایع به خصوص توسعه ی سریع شرکت های تازه تاسیس کوچک و متوسط و کمک به رشد سریع مالی و حرفه ای شرکتها به صنعتی در حال رشد در کسب وکار مبدل گردیده است.
مربیگری کسب وکار ترکیبی از دانش , تجربه , پشتیبانی و انگیزش از سوی راهنمایانی است که در مدیریت تجاری تخصص دارند. در مربیگری تجاری، مربی بر آنست به کارآموز کمک کند اغلب به واسطه ی دیدگاههایی متفاوت راه حل هایی مناسب برای مسائل خودش پیدا کند. شواهد بسیاری حاکی از این است که مربیگری کسب وکار به عنوان یک روش موثر و کم هزینه در ارتقای سطح حرفه ای کار و نیروی انسانی دیده میشود.

بکارگیری مربیان کسب وکار در محیط تجاری , افزایش قابلیتهای مدیر را به همراه دارد و میتواند منجر به پیشرفت نتایج تجارت گردد. مربیگری مجموعه اقدامات عملی هست که در جهت پیشرفت سازمان در ابعاد مختلف می باشد و برای افزایش سطح رقابت پذیری طراحی شده اند و این نوع راهنمایی های مربیان برای شرکت ها بسیار مفید میباشند. در واقع مربیگری موجب پیشرفت سرمایه های انسانی و مالی سازمان میشوند که ابزارهای اصلی مدیران برای بهبود کارایی تجاری و و تغییرات استراتژیکی سازمان هستند.

در اوایل دهه 1991 مربیگری به عنوان یک صنعت , در آمریکا به وجود آمد. آثار اولیه پیشتازان مربیگری چون توماس لئونارد ,لارا ویتورث , منجر به شکل گیری فدراسیون مربیگری بین الملل شد و فعالیتهای آن در اواسط دهه ی 1991 جریانی را بوجود آورد و آگاهی را افزایش داد. سازمان های دیگر از جمله کوچ ویلک (VILK COACH) و انجمن مربیگری بین الملل چند سال بعد به وجود آمدند.

بکارگیری مربیان کسب وکار در محیط تجاری , افزایش قابلیتهای مدیر را به همراه دارد و میتواند منجر به پیشرفت نتایج تجارت گردد. از طریق فرایند مربیگری، وضوح و روشنی که برای پشتیبانی از موثرترین کنش ها و اقدامات مورد نیاز است، بدست می آید. مربیگری، پیشروی تیمی و فردی را از طریق فراهم نمودن تمرکز (focus) بیشتر و آگاهی از احتمالات منجر به موثرترین انتخابات، را تسریع می کند.همچنین مربیگری روی مسائلی مانند زیر تمرکز می کند: اکنون افراد کجا هستند و آنها چه کاری می خواهند انجام دهند تا به آنچه که در آینده می خواهند دست یابند.  تمرکز مربیگری بر افزایش عملکرد و حمایت از عمل موثر به جای افزایش احساسات و افکار است. 

 


 کوچینگ دانش بنیان ایران